Süper Lotoda İkramiye Tutturduğumu Nasıl Anlarım? Sonuçlara Nasıl Bakılır?


2020
Süper loto oynadınız ve sonuçları nasıl kontrol edeceksiniz? Kuponunuza ikramiye çıktı mı? Kaç tutturdunuz?
Süper lotoyu kendiniz rakam seçerek oynadınız veya makineye otomatik olarak oynattınız sonuçlar çekildi ve sonuçları kontrol etmek istiyorsunuz. Elimizde aşağıdaki gibi süper loto kupon örneği var. Siz daha fazla ya da daha az kolon oynamış olabilirsiniz. Kontrolü her kolon için ayrı ayrı yapacağız.

Süper Loto Kuponu

Örnek olarak bu haftaki çekilişte milli piyango tarafından açıklanan şanslı rakamlar 5 - 8 - 20 - 49 - 52 - 54 olsun. Yukarıdaki kuponda sizin kuponunuz olsun.
İlk olarak A serisi için kontrol edeceğiz. A serisinde 8 - 11 - 16 - 20 - 33 - 52 oynamışız. Çıkan rakamlarla uyuşan rakamlarımız 8 - 20 ve 52'dir. A serisinde 3 rakam tutturmuşuz ve 3 rakam bilen ne kadar ikramiye alırsa A serisi için o kadar ikramiye alacağız. Buda yaklaşık süper loto için yaklaşık 8 ile 15 lira arası bir ikramiyeye denk gelir.
Bu işlemi şimdi B serisi için yapacağız. B serisi ile uyuşan rakamlar 54'tür. B serisinde 1 rakamı tutturduk. 1 bilen için süper lotoda Milli Piyango ikramiye ödememektedir. 3, 4, 5 ve 6 rakam tutturanlar milli piyangodan ikramiye kazanmış olur.
C kolonu içinde tek tek yukarıdaki işlemleri tekrarlamamız gerekmektedir. Her kolonun ikramiyesi bağımsızdır. Bir kolonda 3 tutturup diğer kolonlarda 4, 5 veya 6 rakam tutturabilirsiniz.

Süper Lotoda Kaç Tutturursam İkramiye Alabilirim?

Süper lotoda 3, 4, 5 ve 6 tutturanlar ikramiye almaya hak kazanır.


©Copyright 2018 lotokurdu.com Design: lotokurdu.com Gizlilik Politikası İletişim: info[at]lotokurdu.com